BilMedical® HBYS – USS – KDS KarşılaştırmaGENEL ÖZELLİKLER


BilMedical HBYS’ de USS (Ulusal Sağlık Sistemi) Sağlık Bakanlığı tarafından hizmete alınan, Türkiye’de sağlık hizmeti veren tüm kurumlarda yapılan işlemleri ortak bir veritabanı altında toplamayı hedefleyen bir bilgi bankasıdır.

KDS (Karar Destek Sistemi) Karar vermeyi kolaylaştırmak, daha etkili ve doğru karar vermek için tasarlanan; değişik model ve uygulamaları kapsamı içinde bulunduran sistemlere denir.

KDS nin amacı Doğru veri ile “Doğru Bilgi” üretmek ,Doğru veri ile “Doğru Bilgi” üretmek, Karar vermeyi kolaylaştırmak, Karar sürecinde etkili bilgiye “Hızlı Erişim”, Kurumda “Bilgiye Dayalı Yönetim Kültürünü” yerleştirmek, “İzleme ve Değerlendirme” yapmak, Daha etkin “Sağlık Politikaları” oluşturulmasına yardımcı olmaktır.

Bu bilgiler ışığında USS-KDS Karşılaştırma sayfasında hastane bünyesinde oluşan tüm veri paketleri ve bu paketlerin Ulusal Sağlık Sistemi veri tabanına gönderimi ve KDS ile karşılaştırmalı veri akış kontrolünün yapıldığı sayfadır.

USS – KDS Karşılaştırma Sayfasında kullanılmakta olan Parametrelere nasıl ulaşabileceğinizi öğrenmek için Parametreler sayfasına göz atabilirsiniz.
Detay için lütfen tıklayınız.EKRAN RESİMLERİ

KDS Veri Çekme


USS KDS Karşılaştırma Paket Gönderme 2


USS KDS Karşılaştırma Paket Gönderme


USS KDS KarşılaştırmaVİDEO GALERİ

VİDEO

İlgili sayfaya ait video bulunmamaktadır…


PARAMETRELER

PARAMETRE

İlgili sayfaya ait parametre bulunmamaktadır…Believe in Continuity…