3.2 Klinik Form Oluşturma

3.2.1 Klinik Formu Oluşturma İşlemi…

Yatış yapılması istenen hasta filtreleme seçenekleri kullanılarak bulunur. Hasta bulma işlemi gerçekleştirildikten sonra ilgili hastanın satırı seçilir ve “Yeni Yatan Formu” (1) butonu kullanılarak Klinik Vezne Form ekranı açılır.
Açılan Klinik Vezne Form ekranında sistem otomatik olarak karşınıza yatış bilgilerinin girileceği ekranı açacaktır.
Yatış bilgileri ekranı hastanın sistemde kayıtlı bir yatış isteğinin olmasına bağlı olarak boş ya da dolu olarak açılır.
Eğer sistemde kayıtlı bir yatış isteği mevcutsa yatış bilgileri ekranında tek doldurulması gereken alanlar yatış nedeni ve yatak seçimidir.
Yatış isteği yok ise ilgili alanların doldurulması gereklidir.

3.2.2 Yatış Bilgileri Nasıl Doldurulur…

Yatış bilgileri ekranında “Yatış Nedeni(1),Servis(2),Yatış Yapan Doktor(3),Kat/Oda/Yatak(4)”alanları doldurulur ve “Kaydet”(5) butonuna basılarak yatış yapılmış olur.

Yatışı Yapan Doktor alanının yanında bulunan Büyüteç ikonuna basıldığında Personel Seçim ekranı açılarak ilgili doktorun istemi “Arama Alanına”(2) yazılarak ilgili doktor bulunur ve “Seç”(1) butonu ile ilgili doktor seçilir.

Hastanın yatacağı yatağın seçimini yapmak için Yatış Bilgileri ekranında Kat/Oda/Yatak alanının yanında bulunan Büyüteç ikonuna basılır ve Yatak Seçim ekranı açılır.
Yatak Seçim ekranında “Boş Yataklar”(1) alanındaki kutucuk işaretlenerek önce hastanedeki boş yataklar listelenir (3).
Sonrasında hastanın yatırılacağı uygun yatak üzerine çift tıklanır ya da “Yatak Seç”(2) butonu yardımıyla ilgili yatak seçilir.