2.4 Hasta Detay Ekranı Ek Özellikleri

2.4.1 Hastaları Sınıflandırmak İçin Özellik Nasıl Eklenir…

Hasta Kayıt işlemi sırasında eğer hastaların belirtilmesi gereken özellikli bir durumu varsa “Özellik Ekle” (1) butonu yardımıyla özellik eklenebilir.
Eklenen özellikler diğer tüm kullanıcılar tarafından kendi ekranlarında ilgili ikonlar ile gösterilir.

2.4.2 Hastanın Sahip Olduğu Kurum Bilgisi Nasıl Eklenir…

Hastanın sağlık giderlerinin belirli anlaşmalarla fiyatlandırılabilmesi için çalıştığı kurum bilgisi girilmesi gerekir. Bu nedenle Hasta Detay ekranında bulunan “Kurum” alanında bulunan “Seç” butonu yardımıyla tanımlı kurum listesinden hastanın kurum bilgisi seçilir.

2.4.3 Hastanın Meslek Bilgisi Nasıl Eklenir…

Hastanın hangi işte çalıştığı bilgisini kaydetmek Meslek Hastalıkları ile ilgili işlemlerde çok yararlı olacak bir bilgidir. Bu nedenle hastanın mesleğini hasta kayıt işlemi sırasında belirtmek önemlidir. Hastanın Mesleğini “Meslek” alanında bulunan “Ekle” butonu yardımıyla seçmek mümkündür.

2.4.4 Hastanın Sözleşme Bilgisi Nasıl Eklenir…

Hastanın sağlık giderlerinin belirli anlaşmalara göre yapılan sözleşmelere göre fiyatlandırılabilmesi için çalıştığı kurum ile yapılan sözleşme bilgisinin girilmesi gerekir. Bu nedenle Hasta Detay ekranında bulunan “Sözleşme” alanında bulunan “Seç” butonu yardımıyla tanımlı sözleşme listesinden hastanın sözleşme bilgisi seçilir.