2.2 Hasta Listesi Ekranında Hasta Arama İşlemleri

2.2.1 Nereden Ulaşılır…

Programa giriş yapıldıktan sonra, “Sol Menü” içerisinde bulunan “Hasta Listesi” seçeneği ile hasta listesi ekranı açılır.
İlgili ekrana Sol Menünün en üst kısmında bulunan “Arama” alanına ekranın ismini yazarak da hızlı bir şekilde ulaşmak mümkündür.

2.2.2 Sistemde Kayıtlı Hasta Araması Nasıl Yapılır…

Hasta Listesi ekranının sol tarafındaki “Filtre” alanında bulunan seçenekler kullanılarak sistemde kayıtlı hastalar kolaylıkla listelenebilmektedir.
Filtreleme seçeneklerinden TC. Kimlik Numarası alanına (1) aranan hastanın TC. Kimlik Numarası yazılır ve Filtre butonuna ya da Enter Tuşuna basılır.
Yazılan TC. Kimlik Numarası ile kayıtlı bir hasta var ise “Hasta Listesi” alanında listelenecektir. TC. Kimlik Numarasında bulunan özellik sayesinde sistemde yazılan TC. Kimlik Numarası ile bir hasta kayıtlı değil ise, kullanıcılara kolaylık sağlamak amacıyla direk olarak “Hasta Detay” ekranı açılır ve yeni hasta kayıt işlemini yapmanızı sağlamaktadır.
Diğer Filtre alanları (2) ile hastanın Adı, Soyadı, Hasta ID, Form No, Telefon, Pasaport No ve Özel Kodu ile aramalar gerçekleştirilebilmektedir.
Filtre alanının üst kısmında bulunan “Hasta Listesi” (3) ve Diğer alanlar (4) yardımıyla da tek bir hasta araması yerine geniş tarih aralığı ya da belirli bir hasta listesine göre arama yapabilmek mümkündür.