BilMedical® HBYS – Hasta Başı

GENEL ÖZELLİKLER
BilMedical HBYS’ de Hasta Başı sayfasında hastanede yatışı bulunan tüm hastaları, Acil’e başvuran tüm hastaları, Günübirlik işlem yaptırmak için başvuran tüm hastaları ve Ayaktan tedavi amaçlı başvurmuş ve Order girilmiş hastaları listeleme yapabilir ve seçili hasta üzerinde ihtiyacınız olan tüm işlemleri yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm işlemleri yapabilmeniz ve tek bir sayfada bunu yapabilmeniz nedeniyle Hasta Başı sayfası çok kapsamlı ve fonksiyonlu bir sayfadır. Servis hekimleri için büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Hasta Başı sayfasından seçilen hastanın yatak/oda bilgisi, servisi, doktoru, hemşiresi, psikoloğu gibi bilgilerini görebilir ayrıca hastaya girilmiş olan Ağrı bilgisi, İzolasyon bilgisi, Düşme riski olup olmadığı bilgisi, Hasta Uyarıları ve Alerji bilgilerini de görebilirsiniz. Eğer hastaya girilmiş diyet ve tanı var ise bu bilgiler de görülebilmektedir. Hasta hakkında daha detaylı bilgi öğrenmek isterseniz ilgili satırın baş tarafında bulunan ok işaretine tıklayarak detay bilgilere ulaşılabilmektedir. Hasta başı ekranından bir hekimin ihtiyacı olan ve hasta ile ilgili tüm işlemler yapılabilmektedir. Bu işlemler aşağıda belirtilmiş olup başlıklara tıklayarak ilgili yardım sayfasından daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Hasta Başı Sayfasında kullanılmakta olan Parametrelere nasıl ulaşabileceğinizi öğrenmek için Parametreler sayfasına göz atabilirsiniz. Detay için lütfen tıklayınız.
EKRAN RESİMLERİ
Hasta Detay Bilgisi
Doktor Hasta Başı
Ağrı
İzolasyon
Uyarılar
Alerjiler
VİDEO GALERİ
VİDEO
İlgili sayfaya ait video bulunmamaktadır…
PARAMETRELER
HASTA_BASI_EKRANINDA_PSIKOLOGDR_GOZUKSUN
Hasta Başı ekranında listede Psikolog Doktor alanının kolon olarak gösteriminin yapılmasına yarayan parametredir. INTVAL değeri 1 ise Psikolog alanı gözükür 0 ise gözükmez.
ECZANE_KONTROL_MIKTARA_BOL
Kemoterapi ilaçlarının doz ayarlamaları ile ilgili bir çalışma yapılmış ve çalışma neticesinde ECZANE_KONTROL_MIKTARA_BOL parametresi 1 yapılarak kontrol miktarının üstündeki isteklerin servis isteklerinde onaysız olarak bırakılması sağlanmıştır.
DOKTOR_HASTA_BASI_VFI_OLUSTURMA
Hasta Başı ekranında istek ekle yapıldığında otomatik olarak Hastanın Vezne Formuna ilgili isteğin eklenmesi yada eklenmemesini sağlayan parametredir.
ISTEKEKLE_KONS_HIZMETI_ONCEKIBILGI_SERVIS_KONTROLU
Konsültasyon hizmeti istendiğinde hizmetin aynı servisten daha önceden istendi ise kullanıcıya uyarı vermesini sağlayan parametredir. Eğer parametre set edilmemiş ise konsültasyon hizmeti diğer hizmetler gibi servis kontrolünden muaf tutularak daha önce hangi servisten istenirse istensin uyarı verecektir.Bu parametre uyarının servis bazlı kontrol edilmesini sağlar.

Believe in Continuity…