BilMedical® HBYS – OrderGENEL ÖZELLİKLERBilMedical HBYS’ de Order sayfasında Hastaya Günlük veya İleriye Dönük yapılması adına tüm İlaç, Tetkik, Bakım, Ölçüm, Diyet ve Diğer order girişlerini yapabilmektesiniz. Ayrıca ekranda bir veya birden fazla ilacın hastanın yattığı süre boyunca order edilmiş tüm ilaçların uygulama zamanlarını ve uygulanan dozlarını grafik olarak raporlayabilmekteyiz. Hasta ile ilgili ihtiyacınız olan Pacs görüntülerini görebilir, Klinik takip progreslerini doldurabilir, antibiyotik onay sürecini takip edebilirsiniz.
Order sayfası ilk açıldığında hastada uyarı ve panik değer girilmiş ise bu uyarılara ait uyarı pencereleri karşınıza gelmektedir.
Hastaların ilaç – ilaç, ilaç-besin gibi etkileşimlerini order onayı öncesi ya da sonrası kontrol edebilirsiniz. Mevzuata uygun olarak E-İmzalı order onaylama yapılabilmekte olup onaylama sonrasında orderlar için QR-CODE etiketleri de basılabilmekte olup bu basılan QR-CODE  sayesinde HIMMS 6 kapsamında Doğru İlaç, Doğru  Zaman ve Doğru Hasta kontrolleri gerçekleştirilebilmektedir. Order sayfasının Mobil Versiyonu da mevcut olup tüm order işlemleri Mobil APP ile de gerçekleştirilebilmektedir.
Taburculuk sürecini girilen taburcu İşlemi orderı ile başlatabilir ve tanımladığınız tüm birimlerin onaylarına sunarak gerekli işlemlerin sistem üzerinden kontrollerini yapabilirsiniz.
Order ekranında kullanımınıza sunulan başlıca buton ve işleyişleri aşağıda bulabilirsiniz. İlgili işleyiş hakkında detaylı bilgi almak adına bilgi almak istediğiniz seçeneğe tıklamanız yeterlidir.

İlaç Order Girişi: Hastalara anlık, günlük yada ileri tarihli yapılması istenen tüm ilaç tedavileri için kullanılır.
Ek İlaç Order Girişi: Serum veya Karışım ilaç hazırlamak adına esas ilacın içine eklenmesi istenen ilaç/ilaçların girişleri için kullanılır.
Manuel Doz İlaç Order Girişi: Order edilecek ilaç için uygulama hareketleri zaman ve doz bilgilerini Manuel olarak girmek için kullanılır. Örnek olarak 3×1 uygulanacak bir ilaç için sistem 8 saatte 1 hareketleri order başlangıç zamanından itibaren otomatik ayarlarken Manuel giriş ile bu ayarlamaları kendiniz yapabilirsiniz.

Order  Sayfasında kullanılmakta olan Parametrelere nasıl ulaşabileceğinizi öğrenmek için Parametreler sayfasına göz atabilirsiniz.
Detay için lütfen tıklayınız.


EKRAN RESİMLERİ


Order Giriş Ana Ekran

Order Giriş Ana Ekran Panik Değer

Order Giriş Ana Ekran Orderları


VİDEO GALERİ


VİDEO

İlgili sayfaya ait video bulunmamaktadır…


PARAMETRELER


ORDER_ILAC_TANI_INFOPIC

Order ekranında bulunan tanı ve ilgili Jpg,jpeg eşlemesine göre hastaya order ekle aşamasında bu resim dosyalarının kullanıcının karşısına çıkarmaya yarayan parametredir. Örnek olarak hastanın CA tanısı var ve daha önceden bilgi işlem tarafından CA tanısı ile ilgilişkili bir makale, resim veya dosya görüntüsü ilişkilendirilmiş olsun. Hekim order eklerken bu resim hekimin karşısına çıkarılarak ilaç ekleme konusunda kendisine yardımcı olunmasını amaçlar.

DR_ORDER_MULTIDAY

Order yazılabilecek Max günü ayarlamaya yarayan parametredir. Değerine girilen rakam kadar günlük order girilebilir.

DR_ORDER_MULTIDAY_START

Order yazılabilecek Max günün haftanın hangi gününden başlayacağını belirten parametredir.

ORDER_KOPYALAMADA_HAREKET_SAATLERI_AYNI_KALSIN

Order Kopyalama işleminde kopyalanan ordera ait hareket saatleri ne ise kopyalama işlemi yapılınca ilgili hareketlerin saatleri aynı kalmasını sağlayan parametredir.

ORDER_LUZUM_HALINDE_24_SAAT_KONTROLU_YAPMA

Lüzumu halinde girilen orderlar için 24 saatlik geçerlilik kontrolünü devre dışı bırakan parametredir.

ORDER_LIST_GUN_KOPYALA_GOZUKMESIN

Order işlem listesinde Gün Kopyala seçeneğinin gizlenmesine yarayan parametredir.

ORDER_ECZANE_TOPLU_ONAY_YAPABILSIN

Eczane Onay yetkili personelin Toplu bir şekilde onay yapabilmesine olanak sağlayan parametredir.

HST_TBL_PANIK_GOSTER

Order ekranı girişte hastaya ait panik değer uyarısının çıkmasını sağlayan parametredir.
Believe in Continuity…