BilMedical® HBYS – Order İlaç EkleGENEL ÖZELLİKLER


BilMedical HBYS’ de Order İlaç Ekle sayfasında yatan , ayaktan veya acil hastalarına alacakları ilaç tedavilerinin girişleri yapılmaktadır.

Order ekleme işlemi ilaç listesinden seçilen ilaç ile ilgili yapacağınız tedaviye uygun uygulanacak doz bilgisi, kullanım sıklığı, kullanım yolu ve başlangıç saatleri girilerek kaydet butonu ile gerçekleştirilir.

Order ilaç ekleme işlemi Standart ve Manuel Giriş olarak iki farklı yöntem ile gerçekleştirilmektedir.

Standart giriş yönteminde ilaç seçilir ve kullanım periyot saat aralığında kullanım sıklığına göre sistem otomatik olarak başlangıç saatine ilk hareket gelecek şekilde düzenler

Manuel giriş yönteminde ise periyot saat aralığında girilecek olan doz ve bu dozlarda ne kadar doz alacağı veya sabah mı akşam mı dozu olduğu kullanıcı tarafından seçilebilmektedir.

Manuel doz girişlerinde ertesi gün olacak şekilde de ilaç ekleyebilmek mümkündür.

İlaç ekleme işleminin ardından ilaç ekle sayfasında o ilacın aç-tok bilgisi , Lüzumu halinde olduğu , CV order olduğu ya da öncelikli ilaç olduğuna dair bilgileri de giriş yapabilmekteyiz.

İlaç eklerken seçilen ilacın içerisine karıştırılacak olan ilaç var ise bu ilacı da Ek İlaçlar bölümünden seçebilir ve böylelikle karışım ilaç order edebilmek mümkündür.

Order İlaç Ekle Sayfasında kullanılmakta olan Parametrelere nasıl ulaşabileceğinizi öğrenmek için Parametreler sayfasına göz atabilirsiniz.
Detay için lütfen tıklayınız.EKRAN RESİMLERİ

Ek ilaçİlaç Ekleİlaç ÖzellikleriManuel GirişStandart Giriş
VİDEO GALERİ

VİDEO

İlgili sayfaya ait video bulunmamaktadır…


PARAMETRELER

ORDER_BASLANGIC_TARIHI_DEFAULT_SAAT_OTELEME

Order işleminde hareketlerin başlangıç saatlerini Giriş saatinden itibaren ne kadar ileriden başlatılacağının ayarlandığı parametredir. Order saati 12:00 ken parametreye değer olarak 3 saat girilmiş ise sistem order başlangıç saatini 15:00 olarak set eder.

ORDER_BASLANGIC_TARIHI_SECILEMEZ_YAP

Order işleminde hareketlerin başlangıç saatlerinde değişiklik yapılmaması isteniyor ise bu parametre ile başlangıç saatlerinin değiştirilmesi kısılanır.

ORDER_ITEM_BASLAMA_ZAMANI_BOS_GELSIN

Order ekleme işleminde başlangıç saatleri sistem tarafından değil order giren kullanıcıların kendilerinin set etmesi isteniyor ise ilgili parametre ile her order giren kişinin başlama saatini de kendisinin girmesini sağlar.

ORDER_BASLANGIC_TARIHI_PASIF_YAP

Order ekleme işleminde başlangıç saatleri sistem tarafından ekle butonuna basıldığı anı başlangıç saati kabul eder ve bu saat üzerinden ileri dozların başlangıç saatlerini set eder.

ORDER_DR_LAB_ETKILESIM_KONTROL

Order ekleme işleminde laboratuvar etkileşimi tanımlanmış ilaçlar için hastanın Laboratuvar sonuçlarını kontrol ederek ilacın order edilebilir yada edilemez olduğu hakkında kullanıcı uyarır.Albumin değerine göre Human Albumin order edilebilir yada edilemez uyarısı buna örnektir.

ORDER_ILAC_EKLERKEN_ALERJI_ETKILESIM_KONTROL

Order ekleme işleminde hasta alerji bilgileri ile girilen ilaca ait etkileşim bilgilerini karşılaştırarak kullanıcıyı uyarır. Penisilin alerjisi olan bir hasta için penisilin ilacı girişinde uyarı verir. Bu işleyiş için Bilgi İşlem tarafından gerekli tanımlamalar yapılmış olmalıdır.
Believe in Continuity…