BilMedical® HBYS – Omaha Form DetayGENEL ÖZELLİKLER


BilMedical HBYS’ de Omaha Sistemi’nin üç ana bileşeni bulunmaktadır: (1) Problem Sınıflama Listesi, (2) Girişim Şeması ve (3) Problem Değerlendirme Ölçeği. Problem Sınıflama Listesi; birey, aile ya da toplum gruplarının var olan ya da potansiyel sağlık problemlerinin yer aldığı sistematik problem listesidir. Listede, dört alanda (çevresel, fizyolojik, psikososyal ve sağlık davranışları),  42 sağlık problemi ve her probleme özgü belirti ve bulgular listelenmiştir. Sisteme göre, belirlenen problemler için planlanacak girişimler Girişim Şemasında; dört kategoride (eğitim, rehberlik ve danışmanlık, tedavi ve işlem, vaka yönetimi ve sürveyans) ve 76 hedef ile tanımlanmıştır. Problem Değerlendirme Ölçeği; sistemin üçüncü ana bileşenidir ve her problemin üç düzeyde (Bilgi, Davranış ve Durum) değerlendirildiği 5’li tipli bir yapıdan oluşmaktadır.
Bu bağlamda hasta için yeni form ekle butonu ile açılan Omaha formu içerisinde yukarıda bahsi geçen esaslara göre ilgili alanlar doldurulur ve kaydet butonu ile form kayıt edilmiş olur.
Omaha Form Detay Sayfasında kullanılmakta olan Parametrelere nasıl ulaşabileceğinizi öğrenmek için Parametreler sayfasına göz atabilirsiniz.
Detay için lütfen tıklayınız.EKRAN RESİMLERİ

Omaha Form


Omaha Form Yeni


Omaha Form Problemler


Omaha Form Bulgu SeçimVİDEO GALERİ

VİDEO

İlgili sayfaya ait video bulunmamaktadır…


PARAMETRELER

PARAMETRE

İlgili sayfaya ait parametre bulunmamaktadır…Believe in Continuity…