BilMedical® HBYS – Reçete OluşturmaGENEL ÖZELLİKLER


BilMedical HBYS’ de Reçete sayfasında hastaya reçete edilecek ilaçlar ve bu ilaçlar için ek bilgi girişleri yapılır. Reçete oluştururken hastanın önceki ilaçları butonu yardımı ile daha önce sistemde kayıtlı reçetelerde kullanılmış ilaçlar listelenir ve bu listeden mevcut reçeteye ilaç ekleme işlemi gerçekleştirilir.
Ayrıca sık kullanılanlar butonu yardımı ile kullanıcının kendi sık kullanılan listesine eklediği ilaç listesinden de seçim yapabilir.
İlaç ek bilgi butonu ile seçilen ilaç için detaylı bilgi girişi yapılabilir ilaç açıklamaları uzun olan ek bilgiler için varsayılan yap butonu ile bu uzun açıklamaları ilaç bazlı kayıt ederek sonraki girişlerde tekrar tekrar yazmak zorunda kalınmadan kolaylıkla girişleri gerçekleştirebilirler.
Yazdır butonu ile reçete çıktısı alınabilir.
Medula işlemleri butonu altındaki seçenekler ile reçetenin medula kaydı gerçekleştirilebilir, silinebilir, tanı yada açıklama eklenebilir.
Yatan hasta reçeteleri için onay işlemi gerçekleştirilir yada onay kaldırılabilir.
Reçete Oluşturma Sayfasında kullanılmakta olan Parametrelere nasıl ulaşabileceğinizi öğrenmek için Parametreler sayfasına göz atabilirsiniz.
Detay için lütfen tıklayınız.EKRAN RESİMLERİ

Reçete Etkileşim


Reçete İlaç Ek Bilgi


Reçete ilaç Ekle


Reçete Sık Kullanılanlar


Reçete Yazdır


ReçeteVİDEO GALERİ

VİDEO

İlgili sayfaya ait video bulunmamaktadır…


PARAMETRELER

PARAMETRE

İlgili sayfaya ait parametre bulunmamaktadır…Believe in Continuity…