BilMedical® HBYS – Tanı SeçimGENEL ÖZELLİKLER


BilMedical HBYS’ de Tanı seçim sayfası ile hastanın hastalıkları ile ilgili ICD-10 kodlamaları yapılır. ICD-10 kodlama kitapçığından Tanı, Ön Tanı, Tedavi, Nedeni, Sonuç, Klinik Bulgu tiplerinde kodlama yapılabilmektedir.
Tanı seçim sayfası parametrik olarak hasta muayene formu hastalarım sayfasından bir hasta seçilir seçilmez açılacak şekilde ayarlanabilir.
Tanı seçim sayfasında iki bölüm vardır. Bunlardan ilki hastanın daha önce konmuş tanılarının bulunduğu önceki tanılar bölümü diğeri ise mevcut forma ait tanıların listelendiği bölüm. Hekimler isterler ise önceki tanılardan devam eden hastalıkları için mevcut forma aktarım yapabilirler.
Tanı seçim sayfasında ayrıca Riskli Gebelik tanı giriş , girilen tanının katılım payından muaf olup olmadığının kontrolü ve girilen tanı Akılcı Antibiyotik Kontrolüne tabi bir tanı ise Akılcı Antibiyotik Form da ayrıca mevcuttur.
Hızlı Tanı Seçim Sayfasında kullanılmakta olan Parametrelere nasıl ulaşabileceğinizi öğrenmek için Parametreler sayfasına göz atabilirsiniz.
Detay için lütfen tıklayınız.EKRAN RESİMLERİ

Gebelik Tanısı Gir


Hızlı Tanı Gir


Tanı GirişVİDEO GALERİ

VİDEO

İlgili sayfaya ait video bulunmamaktadır…


PARAMETRELER

TANI_EKLE_OPEN_MODE

Tanı sayfasının açılış şeklini belirler.INTVAL değeri 1 ise hızlı tanı,INTVAL değeri 2 ise detaylı tanı seçim sayfası açılır.

AYNIGUN_AYNITANI_VARMI_KONTROLU

Tanı sayfasında tanı seçiminde aynı gün aynı tanı hastaya eklenmiş mi eklenmemiş mi kontrol eder.

GRUP_HIZMET_BAGLI_TANI_GIRISI_KISITLANSIN

Tanı sayfasında grup olarak tanı girişini kısıtlar. En alt kırılım seçimi zorunlu hale gelir.

POL_TANI_KODU_MECBUR

Poliklinik hastasında tanı kodunu mecburi tutar.

POL_TANI_KODU_MECBUR

Poliklinik hastasında tanı kodunu mecburi tutar.Believe in Continuity…