BilMedical® HBYS – Euro ScoreGENEL ÖZELLİKLER


BilMedical HBYS’ de Euro Score Yetişkin kalp cerrahisi sonrası mortaliteyi hesaplamak üzere kullanılır. Yetişkin kalp cerrahisi sonrası mortaliteyi belirlemek üzere değişik skorlama sistemleri geliştirilmiştir.
Şu an için yaygın olarak kullanılan yedi adet skorlama sistemi mevcut olmakla birlikte ,bu skorlama sistemlerini modifiye ederek,her klinik kendine özgü skorlama sistemini geliştirme yoluna giderek, birçok skorlama sisteminin oluşmasına neden olmuştur.
En sık kullanılan skorlama sistemleri;
EUROSCORE
CLEVELAND HIGGİNS CLINİC SCORE
PARSONNET SCORE
FRENCH SCORE
PONS SCORE
ONTARIO PROVINCE SCORE
CABDEAL
Bu skorlama sistemlerinden ”EUROSCORE” (European System For Cardiac
Operative Risk Evaluation ) daha çok Avrupa ülkelerinde kullanılırken ”CLEVLAND HIGGINS CLINIC SCORE” ve ” PARSONNET SCORE” daha çok Kuzey Amerika’da kullanılmaktadır.Ancak ” EUROSCORE ” bütün dünyada giderek artan oranda kullanılmaya başlanmıştır.Buna neden olarak prospektif olması ve daha çok vaka üzerinde yapılmış olması gösterilebilir.Ayrıca çok merkezli yapılmış olması ve sürekli olarak güncellenmesi ve giderek artan sayıda vaka üzerinde yapılarak ,bunların sonuçlarının yayınlanması,bu skorlama sistemi üzerinde daha fazla yoğunlaşılmasını sağlamıştı.

Euro Score Sayfasında kullanılmakta olan Parametrelere nasıl ulaşabileceğinizi öğrenmek için Parametreler sayfasına göz atabilirsiniz.
Detay için lütfen tıklayınız.EKRAN RESİMLERİ

Euro Skor FormuVİDEO GALERİ

VİDEO

İlgili sayfaya ait video bulunmamaktadır…


PARAMETRELER

PARAMETRE

İlgili sayfaya ait parametre bulunmamaktadır…Believe in Continuity…