BilMedical® HBYS – Diş Laboratuvar FormuGENEL ÖZELLİKLER


BilMedical HBYS’ de Diş Laboratuvar Formu sayfası Diş Doktoru ve Diş Laboratuvar Personeli arasındaki karşılıklı yapılan işlemlerin kayıt altına alınması ve işlem sonrası işlemi yapanın onayının ardından diğer işlemlerin yapılabilirliğinin sağlanması ile işlemlerin belirli bir sıra ile ilerlemesi sağlanır.
Laboratuvar formu “Çizimler, Tedaviler,Süreç ve Notlar” olmak üzere dört başlıktan oluşur.
Çizimler bölümünde diş resmi üzerinde laboratuvar formunda bulunan çizim araçları ile köprü,protez bağlantısı gibi çizimler sürükle bırak yöntemi ile gerçekleştirilir. Böylelikle Protez ya da köprü için karşı tarafından hangi dişe nasıl işlem yapılacağı çizimlerle anlatılmış olur.
Tedaviler bölümünde İşlem bölümünden seçilen işlem ve diş renki bilgileri seçilir ve eklenir.Eklenen tedaviler için “Tedavi Notları” bölümünden detay bilgi de girilebilir.
Süreç bölümünde işlemi Doktor başlatır ve gerekli çizim, işlem not vb dolduracağı alanları doldurduktan sonra süreç kısmında bulunan “D” kutucuğuna basarak doktor olarak süreci başlattığını belirtir. Süreçler Bilgi işlem tarafından sabit olarak tanımlanır.Doktorun başlattığı süreç sonrası Diş Laboratuvar personeli de aynı formu açarak kendi sürecini gerçekleştirir ve “L” butonuna basarak kendi sürecinin bittiğini kayıt eder ve bu döngü tüm süreçler sırasıyla bitene kadar devam eder.
Tüm süreçler bittiğinde önce Laboratuvar personeli Onay verir en son Doktor Onay verir ve form içindeki tüm işlemlerin bittiği var sürecin tamamlandığı onaylanmış olur. Hastaya ikinci bir laboratuvar işlemi gerçekleşecek ise onaylı Diş Laboratuvar formuna devam edilmez yeni bir Laboratuvar formu açılır.
Notlar kısmında Diş Laboratuvar formu ile ilgili tutulan notlar eklenir.İlgili notun içerik bilgisine göre devam eden not, ikaz ve uyarı ikonları ile belirtilir.
Diş Laboratuvar Formu Sayfasında kullanılmakta olan Parametrelere nasıl ulaşabileceğinizi öğrenmek için Parametreler sayfasına göz atabilirsiniz.
Detay için lütfen tıklayınız.


EKRAN RESİMLERİ

Diş Laboratuvar Formu


VİDEO GALERİ

VİDEO

İlgili sayfaya ait video bulunmamaktadır…


PARAMETRELER

PARAMETRE

İlgili sayfaya ait parametre bulunmamaktadır…Believe in Continuity…