BilMedical® HBYS – İlaç RaporuGENEL ÖZELLİKLER


BilMedical HBYS’ de İlaç Raporu Sayfasında hastaların Raporlu olarak kullanması gereken ilaçlarının rapor girişleri yapılır. Sayfada Tek Hekim ve Heyet olmak üzere iki türlü rapor hazırlanmaktadır. Heyet ilaç raporunun kullanım açısından tek farkı rapor yazılırken 3 adet hekim onayı gerektirmesidir. Heyet raporunda doktorlar alanına Raporu Yazan Doktor harici iki doktor daha eklenerek onaylarına sunulur. Tüm doktor onayları tamamlandıktan sonra ancak Medulaya gönderim gerçekleşir ya da hataya çıktı olarak verilebilir.
Tek hekim ya da Heyet raporları yazılmasının akabinde Başhekim Onayına otomatik olarak sistem tarafından sunulur ve onay sonrası geçerlilik kazanmış olur.
İlaç raporu yazarken önceden tanımlanmış olan Şablonlar içinden seçim yapılabilmektedir. Böylelikle aynı ilaç raporlarını tekrar tekrar yazarak zaman kaybedilmemiş olur.
İlaç raporu hazırlanırken eklenen ilaç etken maddeleri için Sut Kuralı Getir butonu ile ilgili etken maddenin ne şekilde raporunun yazılması gerektiği hakkında SGK Rapor servisinden bilgi çekilerek ilgili etken maddenin Heyet mi? Tek Hekim mi? ya da Etken madde için hangi Teşhis eklenmeli? gibi sorulara cevap alınmış olur.
Rapor oluşturulurken etken madde ekleme aşamasında etken madde için doz seçimi Manuel Doz girişi ile yapılabilirken ayrıca Tanımlanmış Doz seçenekleri içinden hızlıca rapor oluşturmak mümkündür.
İlaç raporu oluşturulduktan sonra Medula Gönderim işlemleri altında bulunan seçenekler ile SGK tarafında ne işlem yapmak isteniyor ise seçilir.
İlaç Raporu Sayfasında kullanılmakta olan Parametrelere nasıl ulaşabileceğinizi öğrenmek için Parametreler sayfasına göz atabilirsiniz.
Detay için lütfen tıklayınız.EKRAN RESİMLERİ

İlaç Raporu


İlaç Raporu Tanı Ekle


İlaç Raporu Tanı Heyet Malzeme Doz Girişi


İlaç Raporu Tanı Heyet Malzeme


İlaç Raporu Tanı Heyet Malzeme SUT Kuralı GetirVİDEO GALERİ

VİDEO

İlgili sayfaya ait video bulunmamaktadır…


PARAMETRELER

PARAMETRE

İlgili sayfaya ait parametre bulunmamaktadır…Believe in Continuity…