BilMedical® HBYS – Hizmet İptal YetkisiGENEL ÖZELLİKLER


BilMedical HBYS’ de Hizmet İptal Yetkisi Sayfasından İşlem onayı verilmiş (hastaya yapılan işlemler ekranında yapılacak işlemler sekmesinden yapılmış işlemler sekmesine aktarılan) bir tetkikin herhangi bir sebeple iptal edilmesi (yapılacak sekmesine geri aktarılması) işlemini gerçekleştirme işlemini yapmak için yetkilendirilecek kullanıcının tanımlandığı ekrandır. Açılan pencere “Yetkili Olabilecekler” ve “Yetkililer” olarak iki bölümden oluşur. İşlem iptali yapabilecek kullanıcının adı “Yetkililer” alanında olmak zorundadır. Aksi takdirde işlem iptali gerçekleştiremez. Yeni bir kullanıcıya bu yetki verilecek ise “Yetkili Olabilecekler” alanından personelin adının olduğu satır seçilir ve “Ok” işaretiyle “Yetkililer” tarafına aktarılması sağlanır. Daha sonra “Kaydet” butonuna basılarak işlem onaylanır ve seçilen kullanıcı artık işlem iptal yetkisine sahip olur.

Yetki verilecek olan personel adı “Yetkili Olabilecekler” bölümünde bulunmuyorsa “Personelden Seç” butonuna basarak “Personel Seçim” ekranını kullanarak yetki verilecek kullanıcının adının olduğu satırdaki kutucuğu işaretleyerek “Seç” butonuna basılarak yetkililer bölümüne aktarımı sağlanır. Yapılan İşlemi onaylamak için “Kaydet” butonuna basılır ve artık bu kullanıcı işlem iptal yetkisine sahip olur. Kullanıcıya verilen bu yetkiyi iptal etmek için ise “Yetkililer” bölümünde ilgili kullanıcının olduğu satır seçilir ve “Ok” işareti ile “Yetkili olabilecekler” bölümüne aktarımı sağlanır ve yetkililer bölümünde artık o kullanıcının adının görünmediğine emin olduktan sonra “Kaydet” butonuna basılarak işlem onaylanır.

Hizmet İptal Yetkisi Sayfasında kullanılmakta olan Parametrelere nasıl ulaşabileceğinizi öğrenmek için Parametreler sayfasına göz atabilirsiniz.
Detay için lütfen tıklayınız.EKRAN RESİMLERİ

İşlem İptal YetkileriVİDEO GALERİ

VİDEO

İlgili sayfaya ait video bulunmamaktadır…


PARAMETRELER

PARAMETRE

İlgili sayfaya ait parametre bulunmamaktadır…Believe in Continuity…