BilMedical® HBYS – AşılarGENEL ÖZELLİKLER


BilMedical HBYS’ de Aşılar sayfasından hastaya ait planlı ya da plansız aşıların girişleri ve takipleri yapılır. Planlı olan Halk sağlığı tarafından verilen ücretsiz aşılar girişleri yapılır yapılmaz Halk Sağlığı entegrasyonu sayesinde ilgili aşı miktarı kadar Halk Sağlığındaki hastane stoklarından düşüş gerçekleşir. Bu şekilde verilen aşıların takipleri de Halk Sağlığı tarafından gerçekleştirilebilir.

Planlı aşı tanımlamaları Bilgi işlem tarafından yapılır ve tanımlamalar SKRS3 kodlarına göre gerçekleştirilir. Ayrıca Planlı aşı tanımı yapılırken hastane hizmetlerinde tanımlı olan aşı hizmeti ile eşleyerek kullanım sonrası hem Halk Sağlığı stokundan hem de Hastane Stokundan düşüş gerçekleşir.

Aşılar 3 farklı görünüm mevcuttur Aşı Bilgi Takvimi, Aşı-Uygulama Takvimi, Ay-Aşı Takvimi bu görünüm dizaynları sayesinde hastanın aşılarının daha detaylı takibi için olanak sağlanır.

Aşılar ayrıca Plansız aşı girişi de yapılmaktadır.Plansız aşılar Kuduz, Sıtma, Tetanoz gibi aşılardır. Bu aşıların girişleri için Plansız Aşı giriş seçeneği kullanılır ve girişler gene takvim üzerinde gösterilir.

Aşılar Sayfasında kullanılmakta olan Parametrelere nasıl ulaşabileceğinizi öğrenmek için Parametreler sayfasına göz atabilirsiniz.
Detay için lütfen tıklayınız.EKRAN RESİMLERİ

Aşılar

Aşılar Görünüm 2

Aşılar Görünüm 3


VİDEO GALERİ

VİDEO

İlgili sayfaya ait video bulunmamaktadır…


PARAMETRELER

PARAMETRE

İlgili sayfaya ait parametre bulunmamaktadır…Believe in Continuity…