BilMedical® HBYS – ParametrelerGENEL ÖZELLİKLERBilMedical HBYS parametreler sayfasına her ekranda bulunan parametreler ikonu ile ulaşılabilmektedir. Parametreler sayfası açıldığı ekranda kullanılabilir olan ve kullanılmakta olan parametreleri liste halinde göstermektedir. Değer alanı 1 ya da 0 olarak girilmiş olan parametreler sistem DataBase’ inde kayıtlı olanları gösterir. Eğer değer alanı -boş- ise ekranda kullanılabilir durumda olan ama sistem DataBase’ inde yüklü olmayan parametreleri göstermektedir.

Parametreler sayfasında sistem DataBase ‘ine parametre eklemek için ilgili parametre seçilip Sisteme Ekle butonu ile eklenebilmektedir.

Burada dikkat edilmesi gereken husus ilgili parametrenin Kullanıcı ya da Grup bazlı bir yetki olmamasıdır. ” Sisteme Ekle ” butonu ile sadece Genel Parametreler set edilebilir. 

Açık olan sayfaların parametrelerine ilgili sayfanın sağ üst tarafında bulunan parametreler ikonu ile yada kullanıcı bilgileri içerisindeki Parametreler seçeneği ile ulaşabilirsiniz.Detay için tıklayınız.


EKRAN RESİMLERİ


Parametreler
VİDEO GALERİ


PARAMETRE EKLE
PARAMETRELER


SISTEM_YONETICISI

Sistem yöneticisi parametresi ancak bilgi işlem personeli ve onun belirleyeceği kişiler tarafından verilen bir yetkidir. Bu yetki sistem üzerinde bazı işlemleri yönetici seviyesinde yapmaya izin vermektedir. Bu nedenle kullanımı ve yetkilendirmeleri çok dikkatli yapılmalıdır.

IS_WEB_ADMIN

Web Admin parametresi ancak bilgi işlem personeli ve onun belirleyeceği kişiler tarafından verilen bir yetkidir. Bu yetki sistem üzerinde bazı işlemleri yönetici seviyesinde yapmaya izin vermektedir. Bu nedenle kullanımı ve yetkilendirmeleri çok dikkatli yapılmalıdır. 

Believe in Continuity…