HIMSS Stage 6 Akreditasyonu – Bursa Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi

2007 yılından itibaren BilMedical HBYS programımızı kullanmakta olan Bursa Kamu Hastaneler Birliği’ne bağlı Bursa Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi tüm servisleri ile kağıtsız hastane olma sürecini başarı ile tamamlayarak HIMSS Stage 6 akreditasyonunu almaya hak kazanmıştır.

odul-toreni

6-7 Ekim tarihleri arasında İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenen CIO Summit 2014 Kongresi kapsamında düzenlenen ödül törenine Bursa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Sn. Op.Dr. Yavuz Baştuğ, Bursa Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi Yöneticileri; Hastane Yöneticisi Sn. Doç. Dr. Murat Tutanç ve İdari Mali İşler Müdürü Sn. Cihat Yenigün ile birlikte yer aldık.

odul-toreni2

HIMSS Avrupa Direktörü Uwe Buddrus tarafından verilen Stage 6 akreditasyon sertifikası ile Bursa Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Avrupa’da Stage 6 seviyesinde hizmet veren 52 hastane arasına katılmıştır.

Türkiye’de belge alan hastaneler arasında 350 yatak kapasitesiyle en büyük kağıtsız hastane, Marmara Bölgesinde de sertifikayı alan ilk ve tek hastane olarak adını duyurdu.

Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.